Україна: Допомога культурній спадщині, яка перебуває під загрозою зникнення

Війна в Україні нині веде до втечі та страждань незліченної кількості людей. Але це також нагадує нам про крихкість культурної спадщини країни і, таким чином, про культурну пам'ять європейського регіону з різноманітними історичними взаємозалежностями.

Допомогти зберегти це – турбота ініціативи, яка переслідує дві цілі. З одного боку, слід звернути увагу на можливості, які пропонує Вікідані зі своїми спільними методами роботи для збирання, опису та (кращої) індексації культурної спадщини в Україні. Це передбачає довготривалий облік і документування пам’яток і ансамблів архітектури, садів, скульптур, музеїв і бібліотек та їх фондів, а також збереження існуючих цифрових архівів. Це має на меті зберегти інформацію для майбутнього та зробити її придатною (повторно) для використання, доступною (усіма мовами світу) та доступною для подальшої діяльності.

З іншого боку, слід створити науковий форум для координації, обміну та підтримки децентралізованої документації, щоб довести та зберегти існування культурної спадщини, якій загрожують війни та катастрофи, хоча б у цифрових форматах. Для початкового огляду цифрових проектів та ініціатив щодо охорони та документування культурної спадщини в Україні надано колекцію посилань, яка буде постійно оновлюватися.